Исторически първи двоен подиум за Швейцария в MotoGP, Морбидели падна рано (видео)

Швейцарецът Доминик Егертер спечели ГП на Сан Марино от MotoGP в клас Moto2, а Томас Люти довърши първия в историята двоен подиум за родината си. Егертер спечели състезанието на мократа писта "Мизано" с време 51:39.709 минути, а Люти остана втори с 1.4 секунди пасив. Трети се класира малайзиецът Хафиз Сяхрин, за когото това е първи подиум от пет години насам, и той не успя да скрие сълзите си на финала.

Егертер се справи с лошите условия, предизвикани от изсипалия се дъжд в Мизано, въпреки че Люти караше близо зад него в голяма част от надпреварата. Лидерът в генералното класиране Франко Морбидели пък падна рано в състезанието и преднината му срещу Люти беше съкратена до девет точки.

Романо Фенати спечели състезанието в клас Moto3 с време 46:24.290 минути, а лидерът в шампионата Жоан Мир остана втори с над 28 секунди пасив. След старта на "Мизано" италианецът има 185 точки, а испанецът Мир е с 246.