Гърция сложи край на литовската мечта

Гърция се класира за четвъртфиналите на ЕвроБаскет 2017, а за целта сложи точка на мечтата на Литва, побеждавайки трикратняи еврошампион със 77:64. Двата тима могат да се похвалят с най-посетената среща от днешната четвъртфинална програма - в “Синан Ердем Доум” в Истанбул за този мач имаше 2144 зрители.

Гърците дадоха заявка за успех още със силната първа четвърт, която спечелиха с 8 точки разлика - 25:17. Здравата защита на южните ни съседи удържа Литва до само 3 вкарани точки за началните 3 минути на втория период, а на полувремето резултатът бе 37:30.

Костас Слукас наказа балтийците с три бързи тройки в първите мигове на второто полувреме, а Гърция поведе с 50:36, задържайки двуцифрената разлика до края на частта, която дойде при 61:46. Финалният опит на Литва да се върне в мача даде резултат и ги доближи на шест точки и 63:57 след серия от 11-2, но обрат нямаше, а победата бе гръцка - 77:64.

Слукас бе най-резултатен с 21 точки и 5/7 от тройката, както и 5 борби и 4 асистенции. Ник Калатес вкара 14 и даде 6 асистенции, а Янис Бурсусис и Костас Папаниколау останаха с по 11.

Миндагуас Кузминскас вкара 20 за Литва, въпреки че игра с болки в гърба.