Созопол сложи край на "черната" си серия, взе трите точки у дома

Отборът на Созопол сложи край на "черната" си серия от четири поредни загуби. В последен двубой за деня от програмата на осмия кръг във Втора професионална лига футболистите на Румен Димов спечелиха с 2:1 домакинството си на Струмска слава (Радомир). В герой за "небесносините" се превърна новото попълнение Кирил Грозданов, който само преди няколко дни пристигна на "Арена Созопол" като преотстъпен от Пирин (Благоевград).

Преди него в 29-ата минута резултата откри Станимир Баев с бомбен изстрел извън пределите на наказателното поле. Гостите обаче отговориха светкавично с красив гол на Кристиян Тасев. След почивката домакините вдигнаха оборотите и погледнаха по-сериозно към вратата на Струмска слава. Това даде резултата и в 56-ата минута Кирил Грозданов се разписа след асистенция на Кристиян Тафраджийски.

С успеха Созопол събра 7 точки в актива си и се измъкна от зоната на изпадащите. Там обаче остава днешният му съперник Струмска слава, който с точка по-малко заема предпоследната, 15-а позиция в подреждането.