Челси надделя в сблъсъка на шампиони (видео)

Челси спечели с 2:1 при гостуването си на Лестър в битката между шампионите от последните два сезона във Висшата лига. Алваро Мората откри резултата малко преди почивката. Испанецът се разписа след удар с глава, възползвайки се от центриране на Аспиликуета. В началото на второто полувреме Н'Голо Канте удар от доста далечна дистанция изненада Шмайхел и "сините" удвоиха преднината си. В 62-ата минута Джейми Варди върна надеждите на Лестър. Той се разписа от дузпа, която сам си изработи, след като изпревари Куртоа и вратарят го повали.

Лондончани имаха сериозно предимство по отношение владеене на топката през първата част, но не създадоха много положения. Сеск Фабрегас имаше шанс да открие в началото, а Мората на два пъти не се възползва от добри ситуации. Лестър стоеше организиран в защита до гола и разчиташе на контраатаки напред. При една от бързите атаки Марез изведе великолепно Слимани, но ударът му бе спасен блестящо от Куртоа.

След почивката Челси контролираше събитията на терена, но допусна някои неточности в защита, от които съперникът им не се възползва. “Лисиците” се опитаха да натиснат, но успяха да притеснят гостите чак към края, когато Варди можеше и да изравни. Най-близо до гола обаче бе влезлият като резерва Вилиан.

Отборът на Конте записа трета поредна победа и вече е близо до лидерите. Лестър пък записа трета загуба от четири мача и се намира на 17-о място.

ЛЕСТЪР - ЧЕЛСИ 1:2
0:1 - Мората (41)
0:2 - Канте (50)
1:2 - Варди (62)