Валенсия и Атлетико (Мадрид) не се победиха

Отборите на Валенсия и Атлетико (Мадрид) завършиха 0:0 на "Местайя" в мач от 3-ия кръг на Примера дивисион. Двубоят бе изключително равностоен, като равенството е напълно заслужено предвид видяното на терена. Играчите на Марселиньо и Диего Симеоне създадоха прекалено малко възможности за гол.

В петата минута Анхел Корея отправи първия удар за "дюшекчийте". Хосе Гая, Лусиано Вието, Родриго Морено също пробваха късмета си, но без успех през първите 45 минути. Жофри Кондогбия, който вкара гол на "Сантиаго Бернабеу" при равенството 2:2 с Реал Мадрид в официалния си дебют за "прилепите", също опита да се разпише след почивката. Въпреки това попадение не падна и близо 44000 зрители по трибуните не успяха да видят гол.

Двата отбора вече имат вече по пет точки, а за момчетата на Диего Симеоне това бе трето поредно гостуване за сезона, тъй като новият стадион "Wanda Metropolitano" не бе готов, за да приеме мачовете от първенството, но следващата седмица ще бъде официално открит срещу Малага.

Валенсия пък ще гостува на Леванте в местното дерби от 4-ия кръг на шампионата.