Миньор (Пк) с убедителна победа за Купата на АФЛ

Миньор продължава в следващия етап на турнира за Купата на Аматьорската футболна лига, след като победи с 6:0 Дружба (Мещица). С успеха си перничани станаха победител в Област Перник и чакат следващия си съперник.

Срещата се игра пред празни трибуни, заради наказание на Миньор, който бе домакин според каприза на жребия. Перничани решиха мача до почивката, когато водеха с 5:0. Кристиян Слишков, Валентин Валентинов, Илиян Христов, Томас Добрев и Георги Недялков се разписаха преди полувремето, а през втората част Недялков вкара втория си гол в мача.

В събота „чуковете“ приемат Чавдар Етрополе, а феновете ще могат да подкрепят любимците си, след като Миньор изтърпя, наложеното му наказание.