След драма във финала: Дунав триумфира в третото издание на "Бяла Къп" (снимки)

Талантите от школата на Дунав (Русе), родени през 2005 година, спечелиха третото издание на детския футболен турнир „Бяла Къп“. Децата на Самир Мъстънов грабнаха трофея от надпреварата в китното морско градче след оспорван финал срещу Черно море (0:0) и драматично изпълнение на дузпи. Малките „дракони“ и „морячетата“ на Калоян Георгиев, които бяха с година по-малки от съперниците си, се радваха на солидна подкрепа от трибуните, като с представянето си заслужено си спечелиха аплодисментите и на неутралните фенове.

Малкият финал за третото място бе спечелен от Олимпик (Варна), начело на който е настоящият старши треньор на участника в Североизточната Трета лига Суворово Живко Бояджиев. На четвърто място пък остана тимът на Шампиони (Варна). Част от надпреварата бяха още Добруджа, турският Шаркьой, домакините от Черноморец (Бяла) и Обзорче (Обзор).

За най-добри при вратарите бяха избрани представителите на финалистите - Даниел Николов (Дунав) и Валентин Димитров (Черно море), които допуснаха само по един гол в четирите срещи, в които взеха участие. Голмайстори на “Бяла Къп” 2017 пък станаха Кристиян Евдокиев от Черно море и спечелилата си симпатиите на всички по трибуните Димитра Жечкова от Добруджа.

Двудневният турнир, провел се на стадиона в Спортен комплекс „Черноморец“, бе посветен на Деня на град Бяла – 5 септември, и съвместно организиран от Община Бяла и Сдружение „Бъдеще чрез спорт“. Партньорите се бяха погрижили медал да има не само за заелите призовите места в турнира, но и за всяко едно дете, взело участие в надпреварата. Специален благодарствен плакет получи и всеки един от треньорите.

По-рано тази година се проведе второто издание на “Бяла Къп”, където на върха застанаха талантите от школата на Черно море, родени през 2007 година, а специален гост бе тимът на Динамо (Санкт Петербург). От 1 до 6 август пък Бяла прие италианския гранд Милан, като се превърна в първия град по Българското Черноморие, който организира Milan Junior Camp.