Кевин Андерсън попари надеждите на САЩ

Кевин Андерсън от Южна Африка се наложи над представителя на домакините Сам Куери с 7:6 (5), 6:7 (9), 6:3, 7:6 (7) за три часа. Отпадането на Куери сложи и край на американските надежди за полуфиналист на домашния турнир при мъжете. Южноафриканецът ще спори с Пабло Кареньо Буста за място на финала.

Сблъсъкът на двамата гиганти Андерсън и Куери предизвика интерес и заради факта, че двамата понякога са партньори в турнирите на двойки. Куери беше първият американец, който игра четвъртфинал на Ю Ес Оупън след Анди Родик и Джон Иснър през 2011-а година, но за 11-а поредна година няма да има янки на полуфинала. За последно това е било по силите на Родик през 2006-а.

Първите два сета завършиха с разменени победи с тайбрек, като разликата дойде в третия сет. Там Куери загуби подаването си при 2:4 и до края на успя да компенсира. В последната част на мача заваляха здрави сервиси, като за нито един от двамата не се откри дори една възможност за пробив. И отново се стигна до тайбрек, в който американецът допусна пробив на старта, но при 7:6 имаше сет-пойнт. Той обаче го загуби и с нов пробив накрая напусна турнира.