Тежък фалстарт за младежите - Люксембург ни би насред Стара Загора

Младежкият национален отбор започна с грешна стъпка новия квалификационен цикъл за Евро 2019. Възпитаниците на Антони Здравков загубиха с 0:1 като домакин в Стара Загора на Люксембург в първия си двубой от Група “9”. Единственото попадение падна в последната минута на срещата. Тогава резервата Лорис Тинали стреля към вратата, топката рикошира в български бранител и влезе в мрежата на Християн Василев.

Българите играха доста безидейно в предни позиции и така и не показаха, че знаят как да стигнат до опасности пред вратата на съперника. В защита ситуацията бе значително по-добре и Петко Христов и Стефан Велков действаха на добро ниво, но така или иначе и те не успяха да предотвратят загубата.

Селекционерът Антони Здравков избра на вратата да започне Християн Василев. В защита действаха Петър Генчев, Петко Христов, Стефан Велков и Ангел Лясков. Като вътрешни халфове играха Чавдар Ивайлов и Серкан Юсеин. По крилата бяха Александър Георгиев и Мартин Костадинов, а в нападание - Илия Димитров, подпомаган от втора позиция от Тонислав Йорданов.

През първата част двата тима си размениха по една опасност пред вратите си. Серкан Юсеин стреля опасно с глава, но стражът спаси със сетни усилия. Люксембург пък можеше да открие, след като Бонерт се озова сам срещу вратаря, но Василев спаси.

След почивката темпото на игра спадна и почти нямаше положения. Когато по всичко личеше, че срещата ще завърши без гол, се стигна до 89-ата минута. Тогава Тинали пробва удар извън наказателното поле и след като кълбото се отклони в крак на български защитник и се удари се в гредата, влезе в мрежата.

Така България започна по най-неприятния начин новия квалификационен цикъл. Следващият мач на младите “лъвове” е на 6 октомври срещу Казасхтан отново на “Трейс Арена” в Стара Загора. Днешният ни съперник пък вече изигра три мача от групата, като днешният успех бе първи за тима. Преди това Люксембург загуби от Казахстан и Словения.

БЪЛГАРИЯ - ЛЮКСЕМБУРГ 0:1
0:1 Тинали (89)

БЪЛГАРИЯ: Християн Василев, Петър Генчев (60- Калоян Кръстев), Стефан Велков, Петко Христов, Ангел Лясков, Чавдар Ивайлов (46- Янис Карабельов), Серкан Юсеин, Мартин Костадинов, Тонислав Йорданов, Александър Георгиев (76- Китан Василев), Илия Димитров

ЛЮКСЕМБУРГ: Валентен Руле, Ное Еверт, Ерик Бранденбургер, Леандро Мартинс, Флориан Бонер, Лука Дуриати, Едвин Муратович, Люка Прюдом (73- Лорис Тенили), Рикардо Пинто, Ян Маркес, Яник Диас

снимка:Lap.bg