Дания оглави гласирането след нова четворка (видео)

Дания вкара четири гола във втори пореден мач. След като разби Полша с 4:0, днес “червеният динамит“ спечели с 4:1 при гостуването си на Армения. С този успех тимът оглави класирането в група Е на световните квалификации, но досегашният лидер Полша играе по-късно днес.

Срещата започна изненадващо, като арменците поведоха в шестата минута. Руслан Корян откри резултата след страхотно изпълнение. Това бе 50-и гол за Армения в световни квалификации в мач номер 60. Датчаните веднага вдеха инциативата и започнаха да доминират. Томас Дилейни изравни в 16-ата минута след центриране на Далсгаард. След половин час игра Кристиан Ериксен изведе гостите напред след изключително изпълнение от фаул. За халфа на Тотнъм това бе десети гол в последните му 11 мача за националния отбор.

След почивката темпото значително спадна, а головите положения бяха рядкост. Дания стигна до убедителното 4:1 в края, когато Дилейни оформи своя хеттрик. Халфът на Вердер, който вчера отпразнува 26-ия си рожден ден, първо се разписа с нисък удар, а в заключителните секунди с глава след ъглов удар.

АРМЕНИЯ - ДАНИЯ 1:4
1:0 - Корян (6)
1:1 - Дилейни (16)
1:2 - Ериксен (29)
1:3 - Дилейни (81)
1:4 - Дилейни (93)