Бундестимът вилня като торнадо, но още не може да се класира (видео)

И осмата победа от осем мача не се оказа достатъчна за Германия да си гарантира преждевременно класирането на Мондиал 2018. Тази вечер световните шампиони размазаха Норвегия с 6:0 на стадиона в Щутгарт, но по същото време вторият в Група C Северна Ирландия също спечели - 2:0 срещу Чехия, с което два кръга преди края на срещите разликата между двата тима продължава да бъде 5 пункта. На всички е ясно кой ще спечели групата, но ще трябва да се изкача до 5 октомври, когато в Белфаст ще е директният сблъсък между северноирландци и германци.

Селекцията на Йоахим Льов изигра спиращи дъха 50 минути, в които наниза пет попадения и пропусна поне още толкова. Месут Йозил, Юлиан Дракслер и Томо Вернер бяха докарали нещата до 3:0 още до 21-ата минута, при което скандинавците вече се бяха предали. Пет минути преди почивката Вернер вкара още веднъж, а пет след нея се разписа и появилият се като смяна Леон Горетцка. След това темпото постепенно спадна, а друг от резервните играчи на домакините - Марио Гомес, оформи крайното 6:0 в 79-ата минута.

Норвежците уцелиха вратата на Марк-Андре тер Стеген само два пъти, а две се оказаха и чистите им възможности за гол. Отборът прави много слаб квалификационен цикъл и е предпоследен в групата.

Днес “маншафтът” излезе в схема 4-2-3-1 с Вернер в атака. Младият нападател на РБ (Лайпциг) дава индикации да се превърне в така търсения наследник на Мирослав Клозе. Той вече има 6 гола в 8 мача за националния отбор.

Перфектни бяха още Тони Кроос и Месут Йозил, чиято игра пък нямаше нищо общо с тази в Арсенал.

Ако случайно шампионите загубят след месец в Белфаст, то в последния кръг срещу Азербайджан вкъщи ще им е нужна дори само точка заради значително по-добрата голова разлика. Норвегия завършва цикъла с двубои срещу Сан Марино и Северна Ирландия.

ГЕРМАНИЯ - НОРВЕГИЯ 6:0

1:0 Йозил (10)

2:0 Дракслер (17)

3:0 Вернер (21)

4:0 Вернер (40)

5:0 Горетцка (50)

6:0 Гомес (79)