Белгия вече е на Мондиал 2018 (видео)

Отборът на Белгия вече може да подготвя куфарите си за Русия, след като вече официално е участник на Мондиал 2018. “Червените дяволи” станаха първият тим от зона “Европа”, който се класира за Световното догодина. Белгийците сториха това, след като спечелиха с 2:1 гостуването си на Гърция в мач от група "Н" на световните квалификации. По този начин играчите на Роберто Мартинес записа седма победа в групата и е недостижим на първото място с 22 точки.

Попаденията паднаха в края на мача. Белгия поведе в резултата в 70-та минута, когато Ян Вертонген вкара с далечен удар от около 25 метра. Само три по-късно обаче Гърция успя да изравни. Йоргос Цавелас центрира в наказателното поле на Белгия, където Зека бе изпуснат от Яник Ферейра-Караско и с премерен удар изпрати топката във вратата на Тибо Куртоа.

Белгия много бързо успя да си върне аванса от един гол в 74-та минута, когато Дрийс Мертенс подаде към Тома Мюние, който центрира в наказателното поле, където Ромелу Лукаку засече топката с глава и я изпрати прецизно във вратата.

ГЪРЦИЯ - БЕЛГИЯ 1:2
0:1 Вертонген (70)