Финландия победи Полша след драма с две продължения

Един от домакините на Евробаскет 2017 – Финландия регистрира втора победа от началото на турнира, след като тази вечер постигна изключително трудна победа над Полша с 90:87 след две продължения.

Лаури Марканен беше най-резултатен за победителите – 27 точки, а Петери Копонен добави 21 точки.

Ей Джей Слотър и Адам Важински приключиха с по 18 точки за поляците.

Двата отбора си размениха по една четвърт през първото полувреме, след като в първите десет минути домакините играха по-добре и поведоха с 18:8, но до почивката поляците успяха да влязат в ритъм и да стопят изоставането си – 32:36.

Второто полувреме бе изключително равностойно, но въпреки това, 60 секунди преди края на редновното време Полша водеше с осем точки. Точно в този момент Марканен от състава на Финландия се развихри и с няколко отлични изяви успя да изравни резултата и прати мача в продължение – 66:66.

В първите допълнителни пет минути нито един от двата отбора не успя да вземе надмощие, като равенството се запази – 78:78. Във второто продължение отново Марканен бе над всички, като негови точни стрелби внесоха спокойствие в редиците на домакините, които в крайна сметка се поздравиха с крайния успех – 90:87.