Хърватите се разминаха с провал

Хърватия стигна до много важен гол в края на домакинството си срещу Косово и се размина с голяма издънка. Те спечелиха с 1:0 двубой, който започна вчера. Единственото попадение в срещата бе отбелязано от Вида. В 74-ата минута Лука Модрич центрира от фаул и защитникът се разписа след удар с глава. С този успех хърватите се върнаха на първо място в група I, като имат аванс от две точки пред втория Украйна.

Вчера мачът бе прекъснат след 21 минути игра, тъй като над Загреб се изля пороен дъжд. Днес условията на стадион “Максимир” бяха далеч по-добри и срещата се доигра. През първото полувреме Иван Перишич пропусна най-добрата възможност за домакините. След почивката Косово можеше да стигне до гол, но изстрел на Бериша мина малко над гредата.

Времето изтичаше и хърватите започнаха да се изнервят, когато дойде попадението на Вида. До края отборът на Анте Чачич запази преднината си и стигна до ценни три точки.