Надал загуби сет, но преодоля поредното препятствие (видео)

Световният №1 Рафаел Надал отново, както и в предишния си мач на тазгодишния US Open, загуби първия сет, но в крайна сметка премина в следващата фаза след 4-сетова победа. В третия кръг носителят на 15 титли от “Големия шлем” и шампион в Ню Йорк през 2010 и 2013 година се наложи над “щастливия губещ” от квалификациите” Леонардо Майер. 31-годишният испанец пречупи аржентинеца с 6:7 (3), 6:3, 6:1, 6:4. Интересното е, че и в първия кръг Надал имаше тежък първи сет, в който изоставаше с 3:5, но го измъкна с тайбрек.

Надал пропусна 6 брейкпойнта в първата половина на първия сет. В първата част нямаше пробиви и в тайбрека Майер се възползва от грешките на испанеца, като на свой ред игра много концентрирано и стабилно. При 2:2 точки аржентинецът направи мини-пробив и малко след това авансът му в резултата стана 6:2. Със 7:3 Майер затвори първия сет и показа, че е готов за битка.

В началото на втория сет Рафа измъкна свой сервис-гейм от 15:40. След това пък Майер имаше тежък гейм, в който успя да спаси подаването си с доста усилия. Може би повратният момент в двубоя се оказа седмият гейм на втория сет. При 3:3 Надал притисна Майер, но аржентинецът отразяваше брейкпойнт след брейкпойнт. Накрая обаче аржентинецът не устоя на натиска на испанеца и пробивът бе факт. Надал с лекота затвърди пробива, а след това реализира нов такъв и затвори сета с 6:3.

До края на мача двукратният шампион в Ню Йорк нямаше проблеми. Той даде само гейм на съперника си в третия сет, а в четвъртия сервираше за мача при 5:2, но 30-годишният аржентинец проби и удължи малко мача. При 5:4 Рафа отново сервираше за място на осминафиналите и този път не допусна грешка, слагайки край на продължили я 3 часа и 20 минути двубой на “Артър Аш Стейдиъм”.

В следващата фаза световният №1 ще играе с нестандартния украинец Александър Долгополов, който показва отлична форма в Ню Йорк и има 2 победи в 8-те мача, които е изиграл срещу левичаря от Манакор до момента.