Нефтохимик и Левски не се победиха при U19

Нефтохимик взе точка от домакинството си на Левски, в IV кръг на Елитното юношеско първенство до 19 години. Срещата завърши с 1:1, след интересен двубой и развой в последните минути. През първата част превес на терена демонстрираха гостите.

Въпреки това опасности и пред тяхната врата не липсваха. „Шейховете“ имаха добри възможности, но не успяха да се възползват. Ключова се оказа намесата на вратаря на Нефтохимик Мартин Шейтанов, който стопира няколко атаки към вратата си.  Така резултатът до края на полувремето не бе открит.

След почивката „шейховете“ излязоха по-мобилизирани и уверени и показаха стремеж за добър резултат. До края на двубоя играта бе равностойна, развивайки се предимно в центъра. Десет минути преди последния съдийски сигнал, в полза на столичани бе отсъден фаул.

След центриране и разбъркване в наказателното поле, домакините не успяха да овладеят напрежението си и допуснаха автогол. Тази грешка обаче не ги сломи и те се възползваха максимално от оставащите минути, оказвайки сериозен натиск над „сините“. За крайното 1:1 се разписа Йолиян Милков в 88-ма минута, от пряк свободен удар. Малко след това „шейховете“ имаха чудесна възможност да обърнат резултата в своя полза чрез Евгени Енев, но той не успя да засече центриране отдясно на Асан Ахмед.

В следващия кръг Нефтохимик гостува на Ботев Пд на 9 септември, в 16:00 ч.

Нефтохимик: Мартин Шейтанов, Златко Ненов, Асан Ахмед, Кристиян Парашкевов, Руси Грозев, Йолиян Милков, Мартин Ставрев, Иван Йорданов, Кристиян Кръстев, Верон Кукуринков, Ангел Георгиев (Алекс Василев, Илиян Николов, Матей Иванов, Неделчо Дамянов, Антон Маргаритов, Николай Парчев, Евгени Енев).