Гергана Топалова е новата шампионка на България (видео)

Гергана Топалова спечели титлата на Държавното първенство по тенис за жени. 17-годишната пловдивчанка спечели първия сет срещу миналогодишната шампионка Джулия Терзийски със 7:5 и поведе с 1:0 във втория, когато Терзийска се отказа поради контузия в рамото.

За Топалова това е трета национална титла през тази година. Тя стана шампионка в зала по-рано през годината, където на финала победи Магдалена Малеева, а миналата седмица триумфира и в отборното първенство с Левски. Гергана сподели, че е щастлива от титлата, но съжалява, че срещата е трябвало да завърши по този начин.

Терзийска сподели, че състоянието на рамото й се влошава от няколко дни. Следващата седмица тя трябва участва на турнира с награден фонд 25 000 долара на кортовете на ТК Левски, но не е ясно доколко проблемът с рамото ще й позволи.