БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Дузпа и автогол зарадваха Норвегия (видео)

Норвегия победи с 2:0 Азербайджан в световна квалификация от група "С". По този начин двата тима се изравниха в класирането с по 7 точки, но нямат никакви шансове дори за второто място и участие на плейофи.

Норвежците бяха амбицирани да се реваншират за загубата с 0:1 в Баку миналата есен. Треньорът Ларс Лагербек заложи на двама нападатели в лицето на Александър Сьорлот и Джошуа Кинг. В 32-ата минута скандинавците получиха дузпа и Кинг откри резултата.

След почивката Рашад Садигов си вкара автогол за радост на феновете на "Улевал", а в добавеното време Бадави Гусейнов получи червен картон и азерите завършиха с човек по-малко.

НОРВЕГИЯ - АЗЕРБАЙДЖАН 2:0 (1:0)
1:0 Дж. Кинг (32) д.
2:0 Р. Садигов (59) авт.