Луд мач в Разград, Лудогорец още не е шампион

Август свърши и Хари Кейн отново започна да вкарва (видео)

Хари Кейн никога не е вкарвал през август. На 1 септември обаче нападателят си върна головия нюх. Той поведе Англия с две попадения и асистенция за успеха с 4:0 при гостуването на Малта в мач от група F на световните квалификации. Резултатът е доста измамен, тъй като отборът на Гарет Саутгейт не впечатли с нищо и се мъчи около 50 минути преди Кейн да открие резултата. В края на срещата Райън Бертранд, Дани Уелбек и отново нападателя на Тотнъм оформиха разгромното 4:0.

Англия продължава да е водач в групата с актив от 17 точки, като има преднина от две точки пред втория Словакия, а в понеделник двата отбора се изправят един срещу друг на “Уембли”. Англичаните нямат загуба в световни квалификации в 18 поредни мача.

Британците започнаха агресивно и рано създадоха няколко добри възможности. Още в самото начало Стърлинг можеше да се разпише, а удар с глава на Кейн бе спасен от Хог. След това обаче положенията бяха рядкост, а защитата на Малта, която включваше голяма част от единайсеторката, неутрализира опитите на гостите за атаки.

На почивката Саутгейт извади Стърлинг, който за пореден път разочарова, и пусна в игра Маркъс Рашфорд. Нападателят на Манчестър Юнайтед оживи играта на англичаните, а новото попълнение на Ливърпул Алекс Оклейд-Чембърлейн бе един от малкото други играчи, които се представиха на ниво.

В началото на втората част Хари Кейн поведе Англия. След безплодния август, който се превръща в черен за него месец, той откри резултата в 53-ата минута след отлична работа на съотборника му в Тотнъм Деле Али. Това поуспокои гостите, но мачът бе решен чак в последните минути, когато малтийците се измориха. Райън Бертранд направи 0:2 пет минути преди края, а в добавеното време Кейн асистира на Уелбек за третото попадение преди той да се разпише за втори път.

МАЛТА - АНГЛИЯ 0:4
0:1 - Кейн (53)
0:2 - Бертранд (85)
0:3 - Уелбек (91)
0:4 - Кейн (92)