Азар се завърна при разгром на Белгия, Лукаку и Мюние с по три гола (видео)

Белгия изравни рекорда си за победа с най-голяма разлика, след като разгроми аутсайдера Гибралтар с 9:0. Благодарение на този успех "червените дяволи" дръпнаха с шест точки на върха в квалификационна Група Н за Мондиал 2018. Тома Мюние (18', 61', 67') и Ромелу Лукаки (21', 38', 84'-д) имаха най-голям принос, след като вкараха по три гола. Дрис Мертенс (16'), Аксел Витсел (27') и Еден Азар (45') добавиха по още едно попадение. Домакините останаха с човек по-малко още в 40-ата минута, след като един от голмайсторите - Витсел, който вкара със задна ножица, получи червен картон. Осем минути преди края численото равенство бе възстановено, тъй като Ерин Барнет също бе изгонен.

Двубоят бе първи от доста време насам за звездата на Челси Еден АЗар, който лекуваше тежка контузия в глезена и не бе играл в официален двубой от финала за ФА Къп срещу Арсенал в края на миналия сезон.

Белгия има 19 точки и голова разлика 33:2. Гърция е на второ място с шест точки по-малко. Гибралтар остава на дъното.