Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

2 гола за 20 секунди и драма на старта в Югоизточната хандбална лига на Европа

Започна седмият сезон на придобиващата все по-голяма популярност Югоизточна хандбална лига на Европа! В шампионата, чийто основен спонсор е руският енергетичен гигант Газпром, участват общо 10 отбора. Сред тях има по два тима от Сърбия, Македония, Словения и Хърватия, а Словакия и Беларус са с по един представител.

Титлата през миналия сезон вдигна европейският клубен шампион Вардар (Скопие), надигравайки на финала унгарският гранд Веспрем с 26:21 гола. Именно "маджарите" са един от двата тима, които решиха да не се включат в новата кампания. Освен тях, за момента лигата напусна и босненският Извидач, останал на последна позиция в класирането.

На тяхно място в първенството се включват сръбските Войводина и Динамо (Панчево).

Много драматичен бе още първият двубой от новия сезон. Татран (Прешов) постигна успех с 24:23 гола като домакин на Мешков (Брест) от Беларус. 20 секунди преди края на срещата, словашките домакини изоставаха с един гол, но въпреки това ликуваха след финалната сирена. Герой бе Доминик Крок, който отбеляза и двете попадения в края.

Малко по-късно Динамо спечели с 29:24 като гост на Войводина. Отборът от Панчево стигна до победата с отлична игра през второто полувреме, след като първата част завърши 16:16.

А в голямото словенско дерби Целие си тръгна с успех от Веление. Гостите надиграха местния Горение с 25:22 и продължават да са без загуба от този съперник вече почти 4 години, в които двата тима са изиграли 16 мача помежду си.

В редовния сезон на Югоизточната хандбална лига всички отбори се срещат по два пъти на разменено гостуване, а първите четири в класирането участват на финалния турнир.