Очаквайте: Турнир на талантите U14: Зона София - Зона Велико Търново

Трисетова победа за Чилич, младокът Денис Шаповалов изхвърли Цонга

Шампионът от 2014 година Марин Чилич се класира за третия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис. Поставеният под номер 5 хърватин елиминира германеца Флориан Майер с 6:3, 6:3, 6:3 след 100 минути игра.

Чилич пласира 18 аса и общо 51 печеливши удара при успеха. Той имаше проблеми с мускулно разтежение на аддукторите в последните месеци и в Ню Йорк се завръща на корта за първи път след загубата си на финала на "Уимбълдън" от швейцареца Роджър Федерер през юли.

Следващият съперник на хърватина ще бъде 29-ия в схемата Диего Шварцман (Аржентина), който за първи път достигна до третия кръг на "ФЛашинг Медоус", след като елиминира бившия номер 8 в света Янко Типсаревич (Сърбия) с 6:2, 6:4, 7:5.

Младокът Денис Шаповалов (Канада) продължава впечатляващото си представяне, след като победи четвъртфиналиста от миналия сезон и номер 8 в схемата Жо-Вилфред Цонга (Франция) с 6:4, 6:4, 7:6(3).

18-годишният левичар Шаповалов дебютира в основната схема Ню Йорк, след като премина успешно квалификациите.

В третия кръг той ще срещне британеца Кайл Едмънд, който спечели срещу представителя на домакините Стийв Джонсън със 7:5, 6:2, 7:6(4).