Идеалният отбор на Първа лига за изминалия кръг

След изминалия кръг на Първа лига родният шампионат има нов лидер. ЦСКА-София излезе на върха в класирането след пета поредна победа - 3:0 при визитата на Берое. Досегашният първенец Черно море пък допусна изненадваща загуба с 1:4 от новака Септември. Шампионът Лудогорец също направи грешна стъпка - 1:1 срещу Пирин.

Левски набира скорост под ръководството на Делио Роси и записа трета поредна победа - 4:0 в столичното дерби със Славия. Верея се разправи с 3:0 с Витоша в Бистрица, докато Локо (Пловдив) стигна до късна победа с 2:1 над Дунав. Единственото равенство бе между отборите на Етър и Ботев - 1:1.

Благой Макенджиев (Пирин)
Опитният страж направи изключителни неща под рамката на вратата на “орлетата” срещу шампиона Лудогорец в Разград. 29-годишният вратар успя да спаси дузпа в края на първата част, когато зад топката застана Козмин Моци, който стреля силно, но Макенджиев майсторски изби топката. В първите секунди на втората част отново избухна с фантастично спасяване и бе с ключова роля за спечелената точка. (I)

Христофор Хубчев (Дунав)
Левият защитник на Дунав продължава с израстването си с всеки изминал мач в тима от Русе. При гостуването на Локомотив (Пловдив) отново бе сред най-активните на терена. Хубчев центрира на към Юлиян Ненов за гола на “драконите”, но това не се оказа достатъчно за точка на “Лаута”. (I)

Николай Бодуров (ЦСКА-София)
Пореден отличен двубой за централния бранител на “червените”. Защитникът се отчете с гол, асистенция и чиста мрежа за тима му при победата с 3:0 над Берое. Бодуров намери по брилянтен начин Фернандо Каранга за втория гол, а след това разстреля Душан Перниш за крйния резултат. (I)

Берое - ЦСКА-София

Анти Рениа (Пирин)
Той е безспорната изненада от 7-ия кръг. Младият футболист започна срещу Лудогорец на десния бек и остави изключително добро впечатление. Черешката на тортата в представянето му бе отиграването в края на мача, когато развинти защитата на “орлите” и асистира перфектно към Станислав Костов, който без да се замисли прави кълбото в мрежата. (I)

Габриел Обертан (Левски)
Френският атакуващ футболист на “сините” просто придава нужната класа в отбора. Обертан направи много интересни неща в офанзивен план, той се движеше постоянно, контролираше темпото на игра и се отличаваше с почти всяко докосване. Французинът направи и страхотна асистенция за третия гол във вратата на Славия. (III)

Борис Галчев (Септември)
Марадоната от Добринище за пореден път доказа огромната футболна класа, която притежава. Техничарят здраво държеше центъра на терена и реализира фамозен гол от пряк свободен удар при победата на “Тича”. (II)

Жорди Гомес (Левски)
Плеймейкърът на “сините” вече показва защо бе привлечен в отбора с толкова големи очаквания. Испанският халф вкара на два пъти в мрежата на Георги Петков, но освен гол той имаше още няколко впечатляващи отигравания. Не е случайно, че медиите в Испания също обърнаха специално внимание на представянето на опитния футболист срещу “белите”. (I)

Левски - Славия 4:0

Венцислав Бенгюзов (Верея)
Халфът на Верея показа много добра игра и бе основен двигател за успеха на тима на Илиан Илиев в Бистрица. Бенгюзов постоянно взаимодействаше с колегите си, най-вече с Еркенбулан Нургалиев, и владееше центъра на игрището. Футболистът на старозагорци можеше да се разпише още през първата част, но стори това след "подарък", дошъл от крака на вратаря Християн Василев. Майсторско първо докосване от над 30 метра и топката се оплете в мрежата. (II)

Витоша(Бистрица) - Верея

Крис Гади (Септември)
Изключително полезен, борбен и неуморим през всичките 90 минути в морската столица. Крис бе с основен принос за победата на Септември като гост на Черно море (4:1), като сам изработи двата гола на Мартин Тошев. Благодарение на напористата си и добра игра сам записа името си сред голмайсторите, след като реализира четвъртото, последно попадение в мача. (I)

Мартин Тошев (Септември)
Бившият нападател на Пирин (Благоевград) дълго време чака своя първи гол с фланелката на Септември. Тошев се отпуши в най-удобния момент - при новия старши треньор Николай Митов, за да сложи край на серията от три поредни загуби на септемврийци. Мартин бе изключително активен в предни позиции, тормозеше здраво защитата на Черно море, изработи фаула за гола на Борис Галчев, изкара червен картон на Илиас Хасани и сам реализира два гола за победата с 4:1 на “Тича”. (I)

Фернандо Каранга (ЦСКА-София)
Нов силен мач за централния нападател на “червените”. Каранга вкара седмия си гол при успеха с 3:0 над Берое, а малко по-късно намери по отличен начин Николай Бодуров за третото попадение. Така Каранга бележи на всеки 75 минути откакто е на стадион “Българска Армия”. (II)