Мугуруса отнесе първата си съперничка

Шампионката на “Уимбълдън” Гарбинье Мугуруса започна с убедителна победа участието си на тазгодишното Открито първенство на САЩ. Поставената под №3 испанка, която има шанс да оглави световната ранглиста след края на US Open, надигра с 6:0, 6:3 представителката на домакините Варвара Лепченко.

Мугуруса, която седмица преди последния турнир от “Големия шлем” за годината триумфира в Синсинати, не даде гейм на съперничката си в първия сет. Във втората част бившата №19 в света Лепченко, в момента №64 в класацията на WTA, бе по-равностойна на съперничката си, но недостатъчно, за да направи мача по-оспорван. След като двете тенисистки си размениха по два гейма, първият пробив във втория сет бе реализиран от Мугуруса - за 4:2. Лепченко веднага върна пробива, но последва нов такъв и при 5:3 испанката сервираше за място във втория кръг. Родената във венецуелската столица Каракас Мугуруса без проблеми взе подаването си и затвори мача след 63 минути игра.

В следващата фаза 23-годишната испанка ще срещне победителката от мача между китайката Ин-Ин Дуан и американката Клеър Лиу.

Междувременно, първия кръг преодоляха още двукратната шампионка на “Уимбълдън” Петра Квитова и французойката Каролин Гарсия. Поставената под номер 13 чехкиня Квитова надви бившата №1 в света и финалистка на US Open през 2008 година Йелена Янкович със 7:5, 7:5, а поставената под №18 Гарсия даде само гейм на чехкинята Тереза Мартинкова - 6:0, 6:1. Напред продължава и сестрата на световната №1 Каролина Плишкова - Кристина. Тя разби с 6:2, 6:2 японката Миса Егучи. Изненадващата полуфиналистка от тазгодишния “Уимбълдън” Магдалена Рибарикова (Словакия) пък се справи в два сета с италианката Камила Джорджи - 6:3, 6:4.