Лига на нациите по мини футбол: България - Словакия 0:0

Франция с неочаквано трудна победа срещу Холандия

Тимът на Франция постигна първа победа в Европейското първенство, което се провежда в Полша. "Петлите" надиграха Холандия с 3:2 (25:22, 23:25, 21:25, 30:28, 15:12) в последния за деня двубой от група D, изигран в Катовице.

Двубоят предложи голяма доза драматизъм на зрителите, особено в четвъртия гейм, който продължи цели 34 минути. Състезателите на Лоран Тили се пребориха за успеха и останаха в играта с актив от 3 точки.

Топреализатор бе Стефан Бойер с 23 точки, 15 добави Жулиен Линеел (1 ас). За тима от "ниската земя" Нимир Абделазиз записа 24 точки (3 блокади).

Утре е мачът на истината за френския тим - в 21:30 ч. се изправя срещу Турция за определяне на втория отбор в групата. Холандия пък излиза срещу лидера Белгия в първата среща за деня.