Спал ликува след победен гол в 94-ата минута (видео)

Новакът в Серия Спал 2013 зарадва феновете си с победа в италианския елит. В мач от втория кръг на Серия “А” Спал надви драматично като домакин Удинезе с 3:2. Победното попадение реализира дълбоко в добавеното време резервата Лука Рицо.

Преди драмата в края Марко Бориело даде аванс на новаците в резултата с гол в 25-ата минута. Ветеранът изпрати топката във вратата, след като първият му удар бе блокиран от бранител, но при втория опит голаджията не остави шансове на стража Симоне Скуфет.

След почивката двата тима сътвориха голов трилър. Мануел Ладзари направи резултата 2:0 в 54-ата минута, като тук бе вкарана в употреба системата ВАР (Видео Асистент Рефер) и тя показа, че футболистът на Спал не е бил в положение на засада.

В 72-ата минута Брам Нуйтинк върна един гол за Удинезе, като порази вратата с глава след центриране от корнер, а в 87-ата Сирил Теро от дузпа изравни. И когато изглеждаше, че двубоят ще завърши без победител, в 94-ата минута резервата Лука Рицо донесе победата на Спал с блестящ фалцов удар.

Спал няма загуба в първите си два мача, след като изненада Лацио в Рим на старта (0:0). Удинезе пък все още е без спечелена точка, след като в първия кръг загуби от Киево у дома с 1:2.