Наполи проспа първото полувреме, но после... (видео)

Отборът на Наполи победи с 3:1 на своя стадион “Сан Паоло” Аталанта в мач от втория кръг на Серия “А”. По този начин футболистите на Маурицио Сари взеха втора победа и продължават без загубена точка от началото на новия италиански шампионат. На другия полюс е тимът на Джан Пиеро Гасперини, който претърпя второ поредно поражение, след като отстъпи с 0:1 у дома пред Рома на старта.

Любопитно за отбелязване е, че през миналия сезон Аталанта беше единственият отбор, който успя да победи Наполи и като домакин, и като гост.

Наполи изигра слабо първо полувреме и губеше с 0:1 на почивката. Браян Кристанте реализира попадение за Аталанта в 15-ата минута. С два бързи гола в първата половина на втората част обаче Наполи обърна резултата в своя полза. Първо Пьотр Желински вкара много красив гол за 1:1 в 56-ата минута, а 5 минути по-късно Дрис Мертенс бе точен за 2:1. Третият гол за Наполи бе дело на резервата Марко Рог в 87-ата минута.

В 15-ата минута Браян Кристанте изпрати топката с глава във вратата на Хосе Рейна след центриране от ъглов удар.

Домакините изпитваха трудности в опитите си да пробият защитата на Аталанта, а гостите не мислеха само за отбрана и в 34-ата минута Рейна трябваше да се намесва след мощен далечен шут на Йосип Иличич.

Играчите на Маурицио Сари продължаваха да се мъчат срещу защитата на тима от Бергамо, но гениално изпълнение на Пьотр Желински направи резултата 1:1 в 56-ата минута. След изпълнение на корнер и избита с глава топка от бранител на Аталанта Желински овладя топката пред наказателното поле и с изключителен изстрел от въздуха не остави шансове на стража Етрит Бериша.

В 61-ата минута обратът стана факт. Домакините направиха чудесна комбинация, при която Лоренцо Инсиние получи топката в наказателното поле на гостите и асистира на Дрис Мертенс, който с удар отблизо изведе неаполитанците напред в резултата.

В 65-ата минута резервата Ясмин Куртич не се възползва от хубавия пас на Алехандро Гомес и отблизо стреля в аут, пропилявайки златен шанс за 2:2.

Мертенс можеше да сложи точка на спора в 81-ата минута, когато се измъкна от защитата на Аталанта, но свирепият му изстрел не намери очертанията на вратата.

Три минути преди края резервата Марко Рог оформи крайния резултат. Хърватинът завърши с хубав удар отлична контраатака на Наполи, с която домакините сложиха край на интригата в срещата.