Хебър и Лудогорец излизат в протоколен реванш от полуфиналите за Купата в Пазарджик - на живо със съставите

Баутиста Агут триумфира в Уинстън-Салем

Поставеният под номер 1 в схемата Роберто Баутиста Агут спечели титлата на турнира по тенис за мъже в Уинстън-Салем, Съединените щати, след като победи босненеца Дамир Джумхур с 6:4, 6:4. През миналата година испанецът загуби финала срещу своя сънародник Пабло Кареньо Буста.

Баутиста Агут спечели пет пъти подаването на Джумхур и сложи край на мача след 91 минути на корта, с което спечели втора титла през сезона и общо шеста в кариерата си. Джумхур не се предаде лесно. Той успя да се върне в мача при 1:4 в първия сет и 1:3 във втория, но в крайна сметка не успя да стане първият босненски тенисист с титла от турнирите на АТР. Джумхур, който не загуби дори един сет по пътя към финала, отстъпи още при първия мачбол в полза на Баутиста Агут, след като изпрати форхенд зад основната линия.

Следващата цел на Баутиста Агут е откритото първенство на САЩ. Испанецът има седем участия в четвъртия кръг на турнири от Големия шлем, а в Ню Йорк ще започне с мач срещу италианеца Андреас Сепи. С победата си на финала Баутиста Агут, който е 15-и в света, спечели 250 точки за световната ранглиста и 89,280 долара от общия награден фонд в размер на 748,960 долара.