Брилянтно изпълнение реши голямо бразилско дерби

Васко да Гама изненадващо победи Флуминензе с минималното 1:0 в едно от големите бразилски дербита в щата Рио де Жанейро. На митичния стадион "Маракана" гостите постигнаха втори успех за сезона над големия си съперник и общо шести в последните 9 сблъсъка между двата тима в "Класико дос Гигантес".

Четирикратните шампиони триумфираха неочаквано в срещата от 22-я кръг на Серия "А", благодарение на страхотен гол в средата на първото полувреме. Точен в 31-ата минута бе защитникът Рамон, който се разписа с прекрасен диагонален удар, като изпрати топката точно под гредата в далечния ъгъл на вратата.

До края на срещата играчите на Васко, които бяха считани за аутсайдери в сблъсъка, браниха преднината си с всички сили, постигайки първа победа в шампионата от 24 юли насам. "Черно-белите" нямаха успех в пет поредни двубоя и бяха в непосредствена близост до зоната на изпадащите, но сега се изкачиха до 10-то място с актив от 28 точки.

Флуминензе допусна първо поражение в последните си 7 срещи от всички турнири и остава на 8-мо място с 30 точки.

Лидер в класирането е Коринтианс с 50 точки. Гремио заема втора позиция с 10 по-малко, а Сантос е трети с 37.

Флуминензе - Васко да Гама 0:1

31', 0:1, Рамон