Атлетико Мадрид с крупна победа срещу Лас Палмас (видео)

Атлетико Мадрид разгроми с 5:1 като гост Лас Палмас в двубой от втория кръг на Примера дивисион и се изкачи на третото място във временното класиране с 4 точки, колкото има и новакът Жирона.

На върха с пълен актив са Реал Сосиедад и Барселона. Двубоят на “Гран Канария” започна по мечтан начин за гостите, които до петата минута вече имаха два гола аванс след попадения на Анхел Кореа и Яник Ферейра-Караско.

Домакините върнаха едно попадение след час игра чрез аржентинеца Джонатан Кайери, но вместо до мечтан обрат, стигнаха до разгромна загуба. В рамките на 13 минути между 62-ата и 75-ата на два пъти се разписа Коке, а крайното 5:1 оформи Томас Тейе в 88-ата.

Второто попадение на Коке беше изключително ефектно. Караско се разходи сред отбраната на домакините, а след рикошет на топката в крак на бранител в жълто тя се вдигна удобно за Коке, който със странична ножица я заби в мрежата.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!