Иван Сеферинов: Разбихме ги!

Волейболистките на България победиха Белгия с 3:0 гейма в 4-ия си мач от световната квалификация в Ротердам (Холандия) и записаха 4-а поредна победа в турнира. С това българските момичета си осигуриха място сред първите два тима в класирането и квота за Мондиал 2018 в Япония. Ето какво каза селекционерът на националките Иван Сеферинов за BGvolleyball.com след мача:

"Играхме много добре. Постигнахме категорична победа. Доволен съм изключително от момичетата. Събрахме се и спечелихме най-важния си мач. Готвихме се специално за тази среща и и успяхме да се концентрираме и да покажем на какво сме способни. В залата всички се учудиха от страхотната игра, която показахме. Защото ги разбихме! Не им дадоха да противодействат. А след победата заваляха поздравления от всички треньори. Свършихме си работата. Остава един мач с домакините от Холандия, но ние вече се класирахме и това ще бъде мач за престиж. След тази победа може и да дам  почивка на някои състезателки, ще видим. Сега отиваме да гледаме мача на мъжете и ще ги подкрепяме за победа срещу Испания".