Левски разпиля Славия, "сините" с голова разлика 9:0 при Роси (видео+галерия)

Отборът на Левски продължава да бие и да не допуска гол под ръководството на Делио Роси. "Сините" разбиха с 4:0 Славия в най-старото столично дерби. Двубоят на стадион "Георги Аспарухов" бе от 7-ия кръг на Първа лига. Испанската звезда Жорди Гомес (31,86) вкара първите си два гола за "сините", а Жуниор Мапуку (45) и Сержиу Буш (90) също пратиха топката в мрежата на освирквания от феновете на "Герена" Георги Петков.

Играчите на 26-кратните шампиони на България напълно заслужиха победата си, въпреки че първото попадение дойде след дузпа, която бе силно оспорвана от футболистите на "белите", а при третото попадение имаше засада на Габриел Обертан, който асистира на Гомес.

Левски - Славия Крайният резултат все пак лъже, тъй като разликата в играта на терена между двата тима, не отговаря на четирите гола разлика в полза на домакините.

От идването на Дело Роси Левски записа три поредни победи, като в тях не допусна попадение, а головата разлика в мачовете с Дунав (Русе) - 2:0, Пирин (Благоевград) - 3:0 и Славия - 4:0, е общо 9:0.

Левски - Славия Именно поради това няколкото хиляди фенове на Левски на "Герена" изпратиха с аплодисменти "сините", които на шести септември посрещат на своя стадион - шампиона Лудогорец в отложен мач от първия кръг, като ръководството очаква трибуните да бъдат пълни.

Наставникът Делио Роси направи две промени в стартовите 11 за мача с "белите". Героят от успеха с 3:0 над Пирин (Благоевград) Жуниор Мапуку бе титуляр, а Сержиу Буш седна на пейката. Младокът Ивайло Найденов пък замени контузения Милош Цветкович на поста десен защитник.

Сръбският треньор на най-стария столичен клуб пък направи четири промени от мача с Етър (1:2). Петков, Галин Иванов, Владислав Узунов и Михаил Венков започнаха от първата минута.

Левски - Славия Преди двубоя капитанът Божидар Митрев бе награден за своя мач № 100 в елита на българския футбол. Бившият играч на Славия Димитър Пиргов и Антонио Вутов бяха близко до попадение, но първо защитник изби, а след това Георги Петков се намеси добре. Удар на Владислав Узунов пък бе избит от Божидар Митрев в 17-ата минута.

Левски - Славия В 30-ата минута Ивайло Стоянов посочи бялата точка след единоборство между Стефан Велков и Давид Яблонски, в което чехът падна при центрирането от корнер. Решението на рефера бе бурно оспорвано от играчите на гостите, а след това Гомес хладнокръвно прати топката в горния десен ъгъл. Това бе негов първи гол в България.

Мапуку пропусна да удвои в 34-ата минута, когато стреля силно в ръцете на Петков. Нападателят все пак вкара втори гол в последните секунди на първата част. Той стреля силно, след като защитник се опита да изчисти центриране на Гомес, като Петков не успя да избие топката, която спря в мрежата. Това бе четвърти гол за Мапуку в последните два мача от шампионата и общо шести гол със синята фланелка.

Левски - Славия Втората част започна с удар на Омар, който рикошира в защитник, а Митрев със сетни усилия трябваше да избива с крак. Левски продължаваше да не играе на високо ниво, но Славия не успяваше да затрудни Божидар Митрев.

Така срещата отиваше към своя край. Първо Стефан Велков игра с ръка в наказателното поле, а "сините" искаха втора дузпа. Буш и Мики Орачев се появиха за домакините, а в 86-ата минута резултатът стана 3:0. Хубава атака на "сините" завърши с нов гол на Гомес, но преди Обертан да асистира на испанеца бе в положение на засада.

Левски - Славия Секундите преди края, последната резерва Алекс Боримиров се отчете с асистенция. Синът на спортния директор подаде на Буш, който на празна врата, вкара третото си попадение в първенство и общо четвърто за Левски.

Така Левски има вече актив от 13 точки, като изостава на три от ЦСКА-София, който е лидер. Черно море (14 точки) и Лудогорец (13) играят мачовете си в неделя, а "орлите" имат и мач по-малко. Тимът на Славия остана с пет точки, като в последните си четири мача има само една точка.

Левски - Славия Еуфорията при "сините" става все по-голяма, но Роси и момчетата му не трябва да се заблуждават, тъй като ги чака наистина много работа, ако искат да бъдат сериозен фактор през този сезон. Важното е, че желание има, а се очаква и ръководството да подсили италианеца с две попълнения през паузата.