Волфсбург превзе Франкфурт (видео)

Отборът на Волфсбург спечели първи точки в Бундеслигата след победа с 1:0 като гост на Айнтрахт (Франкфурт). В 22-ата минута Дидави отбеляза единствения гол в двубоя.

Мачът започна с две страхотни спасявания. В десетата минута Лукас Храдецки показа котешки рефлекс при пряк свободен удар - стражът се разтегна и изби. В 20-ата на другата врата стражът също изпъна тялото си и се намеси след изпълнение с глава на Мият Гачинович. След последвалия корнер Себастиен Алер нацели греда след удар с глава. При ответната контра Даниел Дидави се измъкна от опеката и насочи в близкия ъгъл след ниско центриране отдясно - 1:0 за “вълците”. В 28-ата съдията посочи бялата точка за спъване на Кевин-Принс Боатенг. Реферът реши да се обърне към видеоповторенията, видя, че има засада и правилно отмени първоначалното си решение.

След почивката темпото поспадна. Домакините не намериха отговор на головия удар от първата част. Така Айнтрахт остава с една точка след първите два кръга, а "вълците" се вдигнаха до средата на таблицата.