Четири гола в Аугсбург (видео)

Отборите на Аугсбург и Борусия (Мьонхенгладбах) направиха 2:2 в двубой от втория кръг на германското първенство. Алфред Финбогасон (1) и Серхио Кордова (89) се разписаха за домакините, а точните за Гладбах бяха Денис Закария (8) и Оскар Венд (30).

Двубоят в Бавария стартира ударно и падна гол още в 35-ата секунда. Алфред Финбогасон се разписа с удар от точката на дузпата, след като защитата на гостите беше разредена. В осмата минута новото попълнение Денис Закария загърби защитниците и не сбърка сам срещу вратаря с удар в левия ъгъл - 1:1. В 30-ата гостите направиха пълен обрат, след като Оскар Венд беше на точното място и отбеляза с глава, възползвайки се от избита топка - 1:2.

Домакините започнаха силно втората част. В 48-ата и 56-ата минути баварците изпуснаха много добри възможности за изравняване. Домакинският натиск донесе резултат в края на двубоя. В 89-ата Серхио Кордоба изравни, засичайки центриране от фланга.