Отлично начало и победа за Турция над Холандия на Европейското

Волейболистите от националния отбор на Турция стартираха отлично на Европейското първенство в Полша. Воденият от македонския треньор Йошко Миленкоски тим малко изненадващо се наложи над Холандия с 3:1 (25:19, 25:22, 21:25, 25:22) в първия мач от предварителна Група D, игран тази вечер пред около 2500 зрители в зала "Сподек" в Катовице.

Това беше много важна и ценна победа за турците, които имат амбициите да продължат напред в следващата фаза на шампионата. В момента се играе втората среща в групата между защитаващият европейската си титла отбор на Франция и Белгия. Във вторите си двубои от групата Турция ще играе срещу "червените дяволи" от Белгия, а "лалетата" ще излязат срещу "петлите". Мачовете са в неделя (27 август) от 18,30 и 21,30 часа българско време.

Турските волейболисти взеха сравнително лесно първите два гейма, но след допуснаха Холандия да се върне в мача като спечели третата част с 25:21. Все пак, Турция стигна до победата след 25:22 и 3:1.

Над всички за турския тим бе Метин Той със страхотните 25 точки (3 блока и 69% ефективност в атака) за победата. За "лалетата" влезлият като резерва Вуутер Тер Маат завърши с 14 точки.

ХОЛАНДИЯ - ТУРЦИЯ 1:3 (19:25, 22:25, 25:21, 22:25)
ХОЛАНДИЯ: Дан Ван Хаарлем 2, Нимир Абдел-Азиз 11, Тайс Тер Хорст 10, Роберт Андринга 2, Яспер Дифенбах 9, Томас Кьолевайн 9 - Дирк Спариданс-либеро (Уесел Кееминк 1, Йеруун Раувердинк, Вуутер Тер Маат 14, Хайс Йорна-либеро)
Старши-треньор: Хидо Вермюлен
ТУРЦИЯ: Арслан Екши 3, Метин Той 25, Бурутай Субашъ 14, Гьокхан Гьокгьоз 12, Мерт Матич 7, Фаик Гюнеш 9 - Иззет Юнвер-либеро (Батуралп Гюнгьор, Алперай Демирчилер-либеро)
Старши-треньор: Йошко Миленкоски.