Хайдук надигна глава, но бе посечен от уникален гол на Сигурдсон (видео)

Отборът на Хайдук (Сплит) не успя да постигне обрат в реванша срещу Евертън от плейофа за Лига Европа. Хърватският тим, който по-рано в надпреварата отстрани българския Левски, направи равенство 1:1 на свой терен, но това не бе достатъчно, тъй като бе загубил първия мач в Англия с 0:2.

Хайдук все пак пръв поведе в резултата в 43-ата минута с много красив гол на Радосавлйевич в 43-ата минута, който се разписа с изстрел от близо 30 метра.

Надеждите на домакините обаче угаснаха още в началото на второто полувреме, когато Гилфи Сигурдсон отговори с още по-впечатляващ гол във вратата на Данте Стипица. В 46-ата минута исландецът изненада вратаря и го прехвърли с шут почти от центъра на терена за 1:1.

Хайдух имаше шанс отново да върне интригата в 65-ата минута, когато получи дузпа в своя полза, но Саид пропусна от бялата точка.

Така Евертън се класира напред в турнира, а Хайдук приключва участието си на тази фаза.

Хайдук (Сплит) - Евертън 1:1 (в първия мач 0:2)
1:0 Радошевич (43)
1:1 Сигурдсон (46)