Финалистът Аякс аут от Лига Европа (видео)

Финалистът в миналогодишното издание на Лига Европа Аякс приключи безславно участието в настоящото издание на турнира. Холандският гранд не успя да се добере дори до групите на надпреварата, след като бе елиминиран от Розенборг в плейофната фаза след загуба с 2:3 в реванша в Норвегия. Аякс бе загубил и първия мач на "Амстердам Арена" с 0:1 и така с общ резултат 2:4 отпада от турнира.

Срещата не започна добре за гостите, които първи получиха гол в 16-ата минута, когато Никлас Бенднер бе намерен с центриране на задната греда и отблизо с глава вкара за 1:0.

Аякс обаче показа, че няма да се предаде лесно и направи невероятен обрат с два гола за две минути в средата на второто полувреме. Първо в 60-ата минута Джон Велтман с прехвърлящ пас намери Амин Юнес непокрит в наказателното поле и той не сгреши за 1:1. Само минута след това пък самият Юнес центрира по земя, няколко играчи се разминаха с топката, но тя стигна до Ласе Шьоне, който я прати в мрежата за 1:2.

Този резултат устройваше гостите, но те трябваше да го задържат, а това не се случи. В 80-ата минута при едно центриране в наказателното поле Адегбенро акробатично вкара за 2:2. Минута преди края на двубоя отново той сложи точка на спора, след като аправи за смях защитата на холандците и с мощен удар оформи крайното 3:2.

Така Розенборг влиза в групите на турнира и вече чака какво ще му отреди жребия, докато Аякс приключва безславно своето евроучастие този сезон.

Розенборг - Аякс 3:2 (в първия мач 1:0)
1:0 Бендтнер (26)