Милан вкара само един гол на Шкендия в реванша (видео)

Италианският гранд Милан победи и като гост македонския тим Шкендия в протоколен мач-реванш от плейофите за влизане в групите на Лига Европа. В първата среща "росонерите" разгромиха македонците с 6:0 на "Сан Сиро", а тази вечер им вкараха само един гол за 1:0. Автор на единственото попадение в срещата стана младият нападател Патрик Кутроне, който си партнираше с португалския талант Андре Силва в атаката на "росонерите". Силва вкара два от головете в първата среща, но днес не успя да порази противниковата врата.

Македонският тим се опита да играе като равен с равен с именития си съперник и създаде някои интересни моменти пред вратата на Марко Сторари.

В 13-ата минута младият халф Мануел Локатели с хубав дълъг пас намери Патрик Кутроне в наказателното поле на домакините. Нападателят се измъкна от отбраната на македонците и с хладнокръвен завършващ удар даде аванс на Милан в резултата.

В 37-ата минута стражът на домакините Костадин Захов спаси мощен удар на Андре Силва извън наказателното поле.

В края на първото полувреме Леонардо Бонучи получи травма и трябваше да излезе за кратко от игрището, за да му бъде оказана медицинска помощ. Контузията обаче изглежда не бе сериозна и привлеченият от Ювентус централен бранител на бързо се завърна на терена.

В 66-ата минута Сторари спаси удар извън наказателното поле на футболист на Шкендия, а в края на двубоя отново показа качествата си с навременно излизане и воденият от Винченцо Монтела тим не допусна късно изравняване на резултата.

ШКЕНДИЯ - МИЛАН 0:1 (общ резултат от двете срещи 0:7)
0:1 Кутроне (13)