Наполи не остави съмнение, че заслужава мястото си в групите на ШЛ (видео)

Отборът на Наполи се класира за груповата фаза на Шампионската лига. В плейофния кръг италианците се справиха с френския Ница. И в двата мача неаполитанците спечелиха с 2:0 и не оставиха съмнение, че заслужават повече да бъдат в основната фаза на най-силния европейски клубен турнир. В днешния реванш на Лазурния бряг Наполи отново, както на своя стадион преди седмица, надигра съперника и стигна до успеха с две попадения след почивката.

След нулево първо полувреме гостите откриха резултата в началото на втората част. Марек Хамшик намери по отличен начин, останалия без опека Хосе Кайехон, който сам срещу Йоан Кардинал от малкото наказателно поле нямаше как да сбърка. В следващите минути Наполи владееше спокойно топката, докато домакините трудно намираха правилния път към вратата на Хосе Рейна. Единствено резервата Игнатиус Ганаго бе оставен на чиста позиция, но вратарят спаси. В самия край на мача Наполи стигна до втори гол. Фаузи Гулам напредна по лявото крило и намери Лоренцо Инсиние, който с премерен удар от границата на наказателното поле подпечата успеха на тима си.

Така Наполи се класира за четвърти път в груповата фаза на Шампионската лига и показа, че има амбиции, а и възможности за добро представяне в надпреварата. Ница от своя страна за втора поредна година ще пробва късмета си в групите на Лига Европа.

НИЦА - НАПОЛИ 0:2