Манчестър Сити извоюва точка от Евертън с десет човека (видео)

Отборът на Манчестър Сити се добра до равенство 1:1 в домакинството си на Евертън от 2-ия кръг на Премиър лийг. "Гражданите" първи получиха гол в своята врата в 35-ата минута, когато Уейн Рууни откри за гостите. След това домакините останаха и с 10 души на терена заради червен картон на Кайл Уокър в 44-ата минута. Въпреки това те изиграха много силно второ полувреме и дори в намален състав успяха да стигнат до равенството с попадение на Рахим Стърлинг в 82-ата минута. В края и Евертън остана с човек по-малко, след като и Морган Шнайдерлин получи червен картон.

Мачът започна с размяна на интересни положения пред двете врати. В 3-ата минута Доминик Калве-Люин отправи нелош удар, но покрай вратата. Две по-късно събитията се пренесоха пред другата врата, където Кевин де Бройне центрира за Серхио Агуеро, който засече топката, но вратарят спаси. В 16-ата минута отново Евертън организира интересна контраатака, топката бе свалена за Том Дейвис, който стреля, но покрай вратата. В 27-ата минута пък Николас Отаменди отправи силен шут, който бе спасен от вратаря на Евертън, а Агуеро опита добавка, но твърде слабо и топката бе изчистена пред голлинията.

В 33-ата минута "гражданите" бяха близо до гола след хубава атака, завършила с удар отблизо на Давид Силва, който обаче се отби от гредата.

В 35-ата минута обаче Евертън стигна до откриване на резултата. Калве-Люин би изведен в наказателното поле и намери Рууни на точката на дузпата, а той веднага прати топката във вратата за 0:1.

Манчестър Сити опита да реагира в оставащите минути до края на полувремето и в 43-ата Жорже Жезус бе изведен на стрелкова позиция, но ударът му отблизо бе право в тялото на Джордан Пикфорд. Минута по-късно обаче домакините останаха с човек по-малко на терена, след като Кайл Уокър получи втори жълт и червен картон за удар с лакът в тялото на съперник.

Дори и с 10 души на терена обаче Сити бе отборът, който доминираше през второто полувреме, макар и в началните минути да имаше трудности да стига до реални голови положения.

Постепенно обаче домакините все повече затваряха обръча около вратата на "карамелите". В 71-ата минута Рахим Стърлинг стреля от дистанция, но над вратата. В 74-ата минута отново той бе изведен от Агуеро в наказателното поле, но отново прати топката над напречната греда. Две минути след това и Данило нахлу на скорост в пеналта и отправи изстрел от малък ъгъл, но Пикфорд с блестящ рефлекс спаси.

По-добрата игра на "гражданите" все пак им донесе и гол. В 82-ата минута при едно центриране защитник не се намеси особено добре и изчисти топката право към Стърлинг, който от воле я заби неспасяемо във вратата за 1:1.

В 88-ата минута и гостите останаха с 10 души на терена, след като и Морган Шнайдерлин бе изгонен за нарушение в гръб срещу Агуеро.

Така мачът завърши без победител и всеки от двата тима прибави по точка в актива си. И Манчестър Сити и Евертън за момента имат по 4 спечелени точки.