Лацио стъпи накриво след триумфа над Юве

Само седмица, след като спечели Суперкупата на Италия срещу Ювентус (3:2), тимът на Лацио изненадващо се издъни на старта в Серия "А". Отборът на Симоне Индзаги не успя да отблежи гол на новака СПАЛ, който бе подкрепян от 3000 тифози на "Олимпико". Гостите също не се разписаха, така срещата завърши 0:0. Минути преди началото на двубоя органите на реда ядосаха тифозите на домакините, след като отказаха да пуснат един от техните транспаранти. Така лидерите на "Курва Норд" решиха да подкрепят мощно своите любимци на загрявката, но отказаха да го правят по време на двубоя.

През първото полувреме Лацио водеше играта, като имаше няколко възможности, но тимът от Ферара уцели гредата в 8-ата минута, а малко по-късно Уолъс изби пред голлинията. Тогава Викари се размина с първото попадение на отбора си в елита от близо 50 години.

След почивката "орлите" продължиха да търсят трите точки. Чиро Имобиле пробва няколко пъти, но Алфред Бенджамин Гомис нито веднъж не трябваше да показва отличен рефлекс, за да запази вратата си суха.

Гостите пък показаха, че са компактен отбор, който заслужи точката си. Новият нападател Марко Бориело дебютира, като получи жълт картон. Интересното е, че последната среща между двата клуба в Серия "А" през 1966 година отново бе завършила наравно.

ЛАЦИО - СПАЛ 0:0