Аякс с първа победа за сезона

Аякс постигна първа победа под ръководството на Марсел Кайзер, след като спечели с 3:1 домакинството си на Грьонинген. Клаас-Ян Хунтелаар отбеляза първия си гол след завръщането си на "Амстердам Арина". 34-годишният нападател откри резултата в 38-ата минута. Той се разписа почти девет години след последното си попадение за Аякс в своя мач номер 150 за тима.

Зиеч удвои аванса на домакините в началото на второто полувреме с много красиво попадение и изглеждаше, че мачът е решен. Идриси обаче върна Грьонинген в двубоя преди Шьоне да подсигури успеха на Аякс.

Победата е глътка въздух за Кайзер, който започна трудно кариерата си като треньор на тима. Грандът от Амстердам отпадна в третия квалификационен кръг на Шампионската лига от Ница, загуби от Хераклес на старта на Ередивизие и допусна домакинска загуба от Розенборг в плейофа от Лига Европа.

Другите фаворити за титлата в Холандия Фейенорд и ПСВ Айндховен също записаха победи, като имат пълен актив от 6 точки след втория кръг. Шампионът Фейенорд спечели с 1:0 при гостуването си на Екселсиор, а ПСВ победи новака НАК Бреда с 4:1 като гост след три гола след почивката.