Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Фурорът на Хъдърсфийлд в Премиър лийг продължава, Нюкасъл пак се провали (видео)

Абсолютният новобранец в Премиър лийг Хъдърсфийлд постигна втора поредна победа в елита и историческа първа такава на своя "Джон Смит Стейдиъм", след като надделя с 1:0 над Нюкасъл. Аарън Мууй реализира единственото попадение в 50-ата минута. "Свраките" не успяха да променят изхода и преглътнаха втора поредна загуба след завръщането си в Премиър лийг.

Една промяна имаше в състава на "териерите" - Ражив ван Ла Пара стартира вместо Кейси Палмър. Три корекции беше направил Рафа Бенитес. Джамал Ласелс, Шансел Мбемба и Микел Морино започнаха за "свраките", които бяха без капитана си Джонджо Шелви, получил червен картон преди седмица.

Хъдърсфийлд стартира с гръмка победа като гост на Кристъл Палас, докато Нюкасъл загуби в първия кръг от Тотнъм.

Домакините започнаха по-активно, но първата голова възможност създаде Нюкасъл. Това се случи в 16-ата минута, когато Мат Ричи нанесе много техничен удар малко след границата на наказателното поле, но Льосъл се хвърли и изби с една ръка. Това бе почти всичко по-интересно през първото полувреме, което премина на сравнително ниско темпо за стандартите на Премиър лийг.

Второто полувреме започна ударно за Хъдърсфийлд. Аарън Мууй направи добро двойно с Качунга, след като стреля технично от границата на наказателното поле, пращайки топката в в долния десен ъгъл на вратата на Елиът. Това бе първият гол в Премиър лийг, вкаран на "Джон Смит Стейдиъм".

Рафаел Бенитес реагира веднага и включи в игра новото попълнение Хоселу, който замени Гейл. В 68-ата минута именно Хоселу бе близо до изравнително попадение, но Льосъл изби неговия удар по земя в корнер. След изпълнение на ъгловия удар Перес получи шанс да стреля отблизо, но го направи много неточно, пропускайки нова добра възможност. До края селекцията на Бенитес не успя да върне попадението и преглътна втора поредна загуба.