Голово шоу при разгроми на Бенфика и Спортинг, грандовете останаха перфектни (видео)

Двата големи клуба от Лисабон - Спортинг и Бенфика, запазиха 100-процентовия си актив и след третия кръг на португалската Примейра Лига. И двата тима постигнаха еднакви разгромни победи - с по 5:0. Шампионът Бенфика разби гостуващия Беленензеш, а "лъвовете" спечелиха визитата си на Витория (Гимараеш).

На стадион "Дом Афонсо Енрикеш" в Гимараеш, още в 3-ата минута Бруно Фернандеш даде преднина на Спортинг. Той се разписа със страхотен удар от далечно разстояние. В 21-ата минута авансът бе удвоен, след като Бас Дост засече центриране в наказателното поле. 120 секунди по-късно холандският нападател получи нов отличен шанс и не сгреши за 3:0. Дост вече има 3 попадения от началото на сезона.

15 минути след почивката "зелено-белите" продължиха головата фиеста. Бруно Фернандеш за втори път показа впечатляващ мерник от дистанция, изпращайки топката в далечния ъгъл. Последният гол в срещата бе дело на Адриен Силва след отлична комбинация с Юри Медейрош в наказателното поле.
Това бе най-убедителният шампионатен успех на Спортинг от май, 2016 година.

В столицата, на "Ещадио да Луж", Жонас отбеляза хеттрик за победата на Бенфика. 33-годишният ветеран бе точен още във 2-ата минута, а останалите две попадения вкара в заключителните моменти на срещата. По едно за успеха добавиха Едуардо Салвио (28) и Харис Сеферович (33).

"Орлите" са лидери в класирането, заради повече отбелязани голове в първите три кръга - 9. Спортинг има 8 на своята сметка, като не е допуснал нито един във вратата си. Също с 9 точки, на трето място, е съставът на Рио Аве.

Другият местен гранд - Порто, приема Морейрензе в неделя вечер, като при успех ще стане четвъртият тим с пълен актив след три кръга.