Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Блестящ дебют на Херо с Лудогорец в Първа лига! “Орлите” съсипаха Дунав с агресивен футбол (видео)

Новият наставник на Лудогорец Димитър Димитров направи блестящ дебют начело на българския шампион в Първа лига! “Орлите” съсипаха с 5:0 Дунав в мач от шестия кръг от родния шампионат.

Първото попадение отбеляза Вирджил Мисиджан в 23-ата минута. В 37-ата Марселиньо удвои, а четири минути преди края на първата част Попадийн си отбеляза автогол. В 73-ата минута Жуниор Кишада покачи на 0:4. Шест минути преди изтичането на редовното време на срещата Лукоки вкара нов гол - 0:5.

Лудогорец изигра доста силен двубой и 5:0 бе най-малкото, с което домакините се отърваха. Най-силно впечетление направиха агресивният и директен подход, и острите набези по фланговете на възпитаниците на Херо. Освен това “орлите” играха по-стабилно в защита и с малки изключения не допуснаха голови положения пред своята врата.

Наставникът на българския шампион Димитър Димитров бе направил седем промени в сравнение с мача със Судува от плейофа на Лига Европа. Титуляри започнаха Хорхе Броун, Георги Терзиев, Александър Василев, Яцек Горалски, Марселиньо, Джоди Лукоки и Жоао Пауло.

Още във втората минута Джоди Лукоки имаше добра възможност за гол, но вместо да напредне и да търси надиграване срещу бранител на домакините, опита удар, който профуча високо над напречната греда.

В петата минута Бранимир Костадинов бе на крачка от гола, след грешка на Георги Терзиев и Сисиньо, но бразилецът в последния момент успя да изчисти и предотврати попадение във вратата на Броун.

Българският шампион отговори светкавично с набез по дясното крило. Лукоки напредна и намери Жоао Поуло, който стреля леко от удобна позиция и за Антонов не бе проблем да неутрализира опасността.

В 14-ата минута Васил Шопов изстреля топовен шут отдалеч, но Броун успя със ситни усилия да избие топката.

В 23-ата минута Лудогорец поведе. Автор на гола бе Вирджил Мисиджан. Марселиньо напредна мощно през центъра и пусна кълбото в коридор към нахлуващия на скорост холандец, който пое и с удар по земя опъна мрежата за 0:1. Преди топката да стигне до Мисиджан, Христо Попадийн направи сериозна грешка, тъй като в опита си да я овладее, тя мина под краката му.

Оттук до края на двубоя на терена имаше само един отбор - този на Лудогорец.

В 37-ата минута "орлите" сътвориха атака като по учебник. Лукоки бе изведен на скорост отдясно и без да се бави предостави към Марселиньо, който връхлетя в наказателното поле. Бразилецът отбеляза красив гол с глава за 0:2.

Малко по-късно след грешка на Броун, който излезе неразчетено, Васил Шопов пропусна добра възможност да намали.

В 41-ата минута мачът приключи. След центриране на Сисиньо Попадийн си отбеляза автогол - 0:3.

Второто полувреме стартира с опасност пред вратата на домакините. Жоао Пауло изведе Марселиньо на отлична позиция. Техничарят финтира и си нагласи на силния десен крак, но ударът му не намери целта.

В 67-ата минута Карагерен пропусна да се разпише от чиста позиция.

В 73-ата минута, след груба грешка на бранителите на Дунав, Жоао Пауло подаде към Кишада, който реализира за 0:4.

Шест минути преди края на редовното време Лукоки вкара нов гол във втарата на Дунав за крайното - 0:5.

В самия край Лукаш Саша направи сериозен пропуск, след като не успя да се разпише от няколко метра.

ДУНАВ: 86. Антонов, 83. Попадийн, 4. Патев, 22. Милчев, 23. Хубчев, 11. Димов, 10. Шопов, 77. Костадинов, 7. Карагерен, 20. Георгиев, 9. Будинов

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Броун, 5. Терзиев, 30. Моци, 4. Сисиньо, 19. Василев, 12. Абел Анисе, 44. Горалски, 84. Марселиньо, 93. Мисиджан, 92. Лукоки, 37. Жоао Пауло