Две дузпи и червен картон за успех на “светците” (видео)

С гол от дузпа в 93-ата минута Саутхампът стигна до драматична победа в първото си домакинство за сезона срещу Уест Хам. Влезлият като резерва Чарли Остин донесе успеха на “светците” с 3:2. Гостите успяха да се върнат в мача и да изравнят, въпреки че губеха с 0:2 и бяха с човек по-малко, тъй като Марко Арнаутович получи червен картон в 33-ата минута.

След като не бяха отбелязвали гол на “Сейнт Мерис” в последните шест мача, днес Саутхамптън успя да отбележи три. Те поведоха след 10 минути игра, когато Маноло Габиадини преодоля Джо Харт. След половин час игра Арнаутович удари с лакът Джак Стивън и бе изгонен, а в 38-ата минута Тадич направи 2:0 от дузпа.

Секунди преди почивката Хавиер Ернандес се разписа, а през второто полувреме мексиканецът изравни, като и двете попадения бяха след удари отблизо. В самия край на срещата Сабалета, който имаше проблеми и в първия си мач за Уест Хам, се сблъска с Йошида и бе отсъдена втора дузпа, която Остин реализира за 3:2.