Рикошет превърна Крамарич от грешник в герой за Хофе (видео)

Отборът на Хофенхайм подари на феновете си победа за начало на сезон 2017/2018 в Бундеслигата, макар и тя да дойде със солидна доза късмет. Подопечните на треньора Юлиан Нагелсман надвиха с 1:0 Вердер (Бремен) и така развалиха юбилейната среща №900 на съперника си като гост в германския елит.

Нагелсман завъртя състава си и заложи на само четирима от титулярите от плейофния сблъсък в Шампионска лига срещу Ливърпул, загубен с 1:2 - Оливер Бауман, Кевин Фогт, Керем Демирбай и Стивън Цубер. Един от грешниците от европейския сблъсък през седмицата обаче се превърна в герой днес, след като влезе като смяна през второто полувреме - Андрей Крамарич.

Хърватинът пропусна дузпа срещу мърсисайдци, а единственото попадение днес дойде именно след негов удар, но и след рикошет в тялото на защитник на Вердер. Крамарич се разписа точно 20 минути след влизането си в игра и в 84-ата минута отбеляза след шут от границата на наказателното поле, който в последствие рикошира в Роберт Бауер и остави вратаря Иржи Павленка на място и без шанс за реакция - 1:0.

Като цяло Хофе бе далеч по-добрият тим и диктуваше темпото на терена на “Райн-Некар-Арена”, но така и не намираше правилния път към мрежата на бременския тим, преди да се стигне до щастливата развръзка шест минути преди края на редовното време.

Във втория кръг Хофенхайм гостува на Байер (Леверкузен), но преди това има и визита на “Анфийлд” за втората среща с Ливърпул. Вердер (Бремен) пък ще има тежката задача да приеме шампионите от Байерн (Мюнхен) у дома на “Везерщадион”.