Шампионът Монако счупи рекорда за поредни победи в Лига 1 (видео)

С гол на Радамел Фалкао Монако постави нов рекорд за поредни победи във френската Лига 1. Шампионите на Франция спечелиха с минималното 1:0 гостуването си на Метц в среща от третия кръг, постигайки 15-ти последователен успех в шампионата. Серията на "монегаските" започна още преди половин година - на 25 февруари, а с нея отборът на Леонардо Жардим подобри постижението на Бордо от 14 поредни победи през 2008 година.

На стад "Сент-Симфориен" шампионите имаха нужда от миг вдъхновение от двама от атакуващите си играчи. В 78-ата минута новото попълнение Рашид Гезал, появил се като резерва 12 по-рано, се отличи с перфектно меко подаване в наказателното поле, където Фалкао за пореден път демонстрира голмайсторските си способности. Колумбиецът отбеляза петото си попадение в първите три двубоя на Монако от първенството.

По-рано през второто полувреме резервата Гуидо Карийо стреля с глава, но топката се отби в гредата. При отсъствието на Килиан Мбапе, който бе оставен извън групата, тъй като според Жардим е разсеян от всички спекулации за негов трансфер, аржентинският му съотборник се появи в игра в началото на второто полувреме, но пропускът му не се оказа решаващ.

В първите два кръга на Лига 1 Монако постигна успехи над Дижон (4:1) и Тулуза (3:2), а в следващия си двубой приема Олимпик (Марсилия) на стад "Луи II".