Без медал, но с оптимизъм за бъдещето - анализът на Sportal.bg след Лондон 2017 (видео)

Броени дни след края на световното първенство по лека атлетика, е време за равносметка на българското представяне в английската столица. От общо 8 състезатели, които представиха страната ни, двама намериха място във финалите на своите дисциплини.

Това бяха Мирела Демирева, която със седмото си място в скока на височина записа най-предното българско класиране на шампионата, и Тихомир Иванов, който за съжаление получи неприятна контузия по време на загрявката преди финала в същата дисциплина при мъжете.

Ивет Лалова-Колио отново даде най-доброто от себе си, но не успя да намери място във финалите на 100 и 200 метра. В спринта на половин обиколка голямата ни звезда остана девета, само на 11 секунди от място в последното бягане.

Останалите българи - Габриела Петрова, Момчил Караилиев, Георги Цонов, Радослава Мавродиева и Митко Ценов, не намериха сили да преодолеят квалификациите в своите дисциплини.

Анализ на представянето на нашите сънародници в Лондон и какво да очакваме в бъдеще от българските лекоатлети, ще разберете в следващото видео от Рая Иванова, която бе пратеник на Sportal.bg в английската столица.