Лацио грабна Суперкупата след наелектризиращ трилър до последната секунда (видео+галерия)

Лацио е новият носител на Суперкупата на Италия. Тази вечер “орлите” надиграха драматично с 3:2 шампиона Ювентус във финалния сблъсък за трофея на стадион “Олимпико” в Рим. Двата тима направиха страхотно зрелище и държаха зрителите в напрежение до последната секунда. Чиро Имобиле реализира първите два гола във вратата на “бианконерите”. Той сам си изработи дузпа и откри резултата в 32-ата минута, а в 54-ата вкара и втори гол за своя тим. Юве обаче показа характер и успя да изравни с две попадения на Пауло Дибала в 85-ата и 90-ата минута от дузпа. В 3-ата минута на добавеното време обаче Алесандро Мурджа се превърна в герой за “орлите”, вкарвайки за крайното 3:2 в тяхна полза.
Ювентус - Лацио 2:3
Мачът започна с мощен натиск на Ювентус. Още в 3-ата минута Алекс Сандро напредна отляво и пусна успоредно на голлинията за Хуан Куадрадо, който засече топката, но Томас Стракоша направи страхотно спасяване. Минута по-късно Пауло Дибала отправи мощен удар, който отново бе отразен от вратаря. В 5-ата минута и Гонсало Игуаин опита изстрел от границата на наказателното поле, но той не бе достатъчно силен и отново Стракоша се намеси.

Лацио обаче сравнително бързо се окопити и в 11-ата минута Луис Алберто стреля от дистанция над вратата. В 29-ата минута и Сергей Милинкович-Савич опита шут от границата на пеналта, но и той не бе точен. В 32-ата минута обаче Чиро Имобиле напредна на скорост, остана очи в очи с Джанлуиджи Буфон, който го събори за дузпа. Самият Имобиле се нае да изпълни наказателния удар и не сгреши за 0:1.
Този гол вдъхнови “орлите”, които заиграха още по-смело и бяха близо до удвояване на преднината си в 34-ата минута, когато Буфон трябваше да прави две великолепни спасявания. Първо Душан Баста стреля отблизо, а след това и Лукаш Лейва тества рефлексите на ветерана от около 30 метра, но и в двата случая стражът се намеси блестящо, за да опази вратата си.

Още в началото на второто полувреме Лацио удвои преднината си. В 54-ата минута Имобиле получи отлично центриране в наказателното поле и с глава заби за втори път топката във вратата на Буфон.
Ювентус бе поставен до стената и нямаше избор освен да се хвърли в атака. В 64-ата минута Миралем Пянич стрелу от фаул, но над вратата. Четири минути по-късно Дъглас Коща пробва опасен истрел, който бе отразен от вратаря. В 72-ата минута Коща центрира отлично за Гонсало Игуаин, който отблизо не успя да насочи топката във вратата.

Лацио обаче също имаше нелош шанс в 76-ата минута, когато силен удар на Луис Алберто бе спасен от Буфон.

Истинската драма започна в 85-ата минута, когато Пауло Дибала от фаул намали изоставането на Юве. В 90-ата минута пък гостите получиха дузпа за нарушение срещу Алекс Сандро в наказателното поле, а отноов Дибала възстанови равенството - 2:2.
Така изглеждаше, че мачът ще има продължения, но в 3-ата минута на добавеното време Лацио организира бърза атака, Джордан Лукаку напредна отляво и върна топката около точката на дузпата, където Мурджа без забавяне я засече във вратата за крайното 2:3.

Така Лацио завоюва Суперкупата за 4-ти път в своята история, докато за Ювентус това бе 6-ти загубен финал. “Бианконерите” обаче остават с най-много отличия - 7, колкото има и Милан.